По-перше, це отримання самостійності. Дитина значно швидше і легше опанує навички самообслуговування, навчиться їсти, одягатися і роздягатися, прибирати за собою.
По-друге, неабияку роль у розвитку дитини відіграє дитяче оточення. Це особливо важливо для перших і єдиних дітей в сім*ї. Діти вчаться взаємодіяти з іншими на основі домовленості, стримувати особисті бажання, ділитися тим, що мають самі. Це відбувається без повчань дорослих, лише за рахунок спілкування з іншими дітьми.
По-третє, садок допомагає дитині позбавитися від егоцентричних настанов (прагнення дитини судити про все, що відбувається, з власної позиції і заперечувати всі інші). Дошкільнята, що відвідують дитячий садок, здатні враховувати думку іншого значно раніше за ровесників, що не відвідували дитсадка.
Ці психологічні моменти особливо важливі для формування особистості дитини. Але не слід забувати і про медико-педагогічні аспекти: режимне харчування, відпочинок, прогулянки, заняття, забезпечення нормального догляду і нагляду.